פרקטים לבית


מהם היתרונות של פרקטים לבית?

ישנן סיבות רבות להעדיף פרקטים לבית על סוגים אחרים של משטחים לרצפה.
לא רק שהעץ הוא יפה ואסתטי – הוא גם משטח נעים, קל לניקוי והיפו אלרגני. העץ הוא חומר חי, שמעורר לחיים את הבית כולו, וניתן לשלב אותו כמעט עם כל סגנון עיצוב שתבחרו. לכן כיום רבים בוחרים דווקא בפרקט על פני אפשרויות ריצוף רבות אחרות.

בנוסף לכך, העץ הוא חומר עמיד ביותר. פרקט טוב יחזיק למשך יותר ממאה שנה, וניתן לרענן את הגימור שלו לפי הצורך.
ידעתם שעצם ההתקנה של פרקט בביתכם מעלה את הערך שלו? התקנת פרקט בביתכם יכולה להעלות את מחירו באלפי דולרים.

מכיוון שהריצוף הוא פרמטר חשוב, הוא יגדיר במידה רבה את אופי החלל שאותו אתם מעצבים. לכן חשוב שתשקיעו זמן ומחשבה בבחירת סוג הפרקט המתאים לכם ביותר.

החדשות הטובות הן שיש לכם היצע גדול של פרקטים לבחור ממנו.

מבחר הפרקטים שמצוי כיום בשוק כולל לא רק את סוגי הפרקט הסטנדרטים של רצועות עץ מייפל או אלון, אלא גם אפשרויות מעניינות ומקוריות הרבה יותר. למשל: עץ מיוחד שלקוח מאזורים אקזוטיים או אפילו עץ מאסמים בני 200 שנה. בנוסף, ישנה האפשרות  לבחור בפרקט “מהונדס”- העשוי מעץ טבעי שעבר תהליך תעשייתי כלשהו. מעבר לכך, ניתן להשתמש גם בתחליפי עץ כגון פרקט למינציה, שעל אף שאינה עץ אמיתי, יכולה לספק מראה נהדר של פרקט בעלות נמוכה הרבה יותר.

לכל סוגי הפרקטים יש יתרונות וחסרונות. יש לכם האפשרות להשיג מראה אחיד אם תבחרו במשטח עץ מהונדס, כפי שיש לכם גם את האפשרות לרכוש לוחות עץ מוכנים מראש ולחסוך מעצמכם את הלכלוך והבלאגן בעת התקנת הפרקט. פרקט למינציה יהיה העמיד ביותר בפני לכלוך ונזקי הזמן, אך לעומתו פרקט עץ טבעי, שיהיה מעט רגיש יותר לנזקים שכאלה, ישרה על החלל המעוצב אווירה חמימה וטבעית יותר.

פרקט לחדר שינה

חדר השינה שלנו הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית, מפני שאנו מבלים בו שעות רבות. לכן נרצה שהסביבה הפרטית ביותר שלנו, שבה אנו נחים וישנים, תהיה גם יפה ומעוצבת כהלכה וגם ידידותית למשתמש מבחינת קלות תחזוקה וניקיון והתאמה לאלרגיות שונות- כך שנוכל תמיד לחוש בנוח במרחב האישי שלנו. אחד הפרמטרים החשובים ביותר בחדר השינה שלנו הוא הפרקט. פרקט לחדר שינה צריך להתאים לחדר מבחינה ויזואלית, כמו גם לצרכינו האישיים. לכן רצוי שנתייעץ בטרם הבחירה, על מנת שנבחר את הפרקט שישרת אותנו בצורה הטובה ביותר.

בכל הנוגע להתקנת פרקט ולעיצוב באופן כללי, לכולנו יש נטייה להסתנוור ממראית עין. אך חשוב מאוד לזכור שכאשר זה מגיע להתקנת פרקט -  חשוב להשקיע מחשבה וזמן בבחירה, שכן המטרה היא להישאר עם אותו הריצוף למשך שנים רבות.

רוצים לבחור את סוג הפרקט המתאים ביותר עבורכם?

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן!
המומחים של חברת מעודד צבעים עומדים לרשותכם בכל עת על מנת לייעץ לכם ולעזור בבחירת הפרקט לבית או למשרד שלכם.